а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

невообичаен

невообичаени
Вид збор: Придавка
Ранг: 7439
Што не станал вообичаен.
Англиски: unusual
Примери:
Невообичаена постапка.
Невообичаена примена.