а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неделава

Вид збор: Прилог
Ранг: 22719
Во текот на оваа недела (седмица).
Англиски: this week Албански: këtë javë
Примери:
Неделава треба да се преселиме.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК