а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неделник

мн. неделници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 14726
Весник, списание што излегува еднаш неделно, на седум дена.
Англиски: weekly Албански: revistë javore
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК