а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недефиниран

недефинирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 13765
Што не е дефиниран.
Англиски: undefined
Примери:
Тој продолжува да се служи со недефинирани флоскули.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК