а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недискриминација

мн. недискриминации
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 23255
Отсуство на дискриминација; одбивање на дискриминација.
Англиски: non discrimination
Употреба: Политика
Примери:
Се бара недискриминација на хомосексуалците.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК