а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недисциплиниран

недисциплинираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30095
Што не е дисциплиниран, што не ја почитува дисциплината.
Англиски: undisciplined
Изведенки
недисциплинираност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК