а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недоапица

Вид збор: Прилог
Ранг: 50667
Во составот: од недоапица.
Англиски: sudden
Употреба: Разговорно
Примери:
Се појави од недоапица и ме исплаши.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК