а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недогорен

недогорениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25142
Што не е догорен до крај.
Примери:
По пожарот останаа само неколку недогорени греди.