а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недоработен

недоработениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 53783
Што не е потполно изработен.
Англиски: unfinished
Изведенки
1. недоработено прил.
2. недоработеното ср.
Пример: Да го надомести недоработеното.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК