а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недругарски

недругарскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45982
Што се однесува на недругар.
Англиски: uncomradely
Примери:
недругарски однос, недругарска постапка
Изведенки
недругарство ср.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК