а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

незаконски

незаконскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 19277
Што не е законски, што не е во духот на законите.
Англиски: illegal
Употреба: Правда
Примери:
Незаконско однесување.
Изведенки
незаконски прил.
Пример: Незаконски постапува.