а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

некојси

некоиси
Вид збор: Заменка
Ранг: 7535
непознат, анонимен
Англиски: somebody
Употреба: Разговорно
Примери:
Излезе дека кучето му припаѓало на некојси комшија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи