а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неморал

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24086
Немање морал, морален пад.
Англиски: immorality
Примери:
Шири неморал.
Осуден поради неморал.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК