а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ненасилен

ненасилни
Вид збор: Придавка
Ранг: 36894
Што е без насилство, на мирен начин.
Англиски: nonviolent
Примери:
Ненасилен протест.