а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необврзан

необврзаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22406
Што од никого, од ништо не е обврзан во некој одноc, што не е задолжен.