а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необлечен

необлечениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27518
Што не е облечен или што е недоволно, слабо, несоодветно облечен.
Англиски: undressed
Изведенки
необлеченост ж.