а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необоснован

необоснованиот
Вид збор: Придавка
Што нема основа, што не е заснован врз факти.
Англиски: unfounded
Примери:
Необосновано тврдење.
Необосновано решение.
Необоснован заклучок.
Изведенки
необоснованост ж.