а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необјаснет

необјаснетиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25716
Што не е објаснет.
Англиски: unexplained
Примери:
необјаснети причини
необјаснета одлука