а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необјаснив

необјаснивиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 8008
Што не може да се објасни.
Англиски: inexplicable
Примери:
Необјаснива појава.
Необјасниви страсти.
Необјаснива промена.
Изведенки
необјаснивост ж.