а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неотстапен

неотстапниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36825
Што не отстапува.
Примери:
неотстапна мисла, неотстапна грижа
Изведенки
1. неотстапно прил.
Пример: Неотстапно настојува.
2. неотстапност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК