а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неотстаплив

неотстапливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 52461
Што не е склон да отстапи, да попушти.
Примери:
Неотстаплив соговорник.
Изведенки
неотстапливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК