а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неотуѓив

неотуѓивиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31884
Што не може, не смее да биде отуѓен, одземен.
Англиски: inalienable
Примери:
неотуѓиво право
Изведенки
неотуѓивост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК