а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неофицијален

неофицијални
Вид збор: Придавка
Ранг: 15607
Што не е официјален.
Англиски: unofficial Албански: jozyrtar
Примери:
Неофицијален разговор.
Неофицијална средба.
Неофицијални податоци.
Неофицијален извештај.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК