а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непара

Вид збор: Прилог
Ранг: 12641
Не толку многу, недоволно, слабо.
Англиски: insufficiently
Употреба: Разговорно
Примери:
Непара учи.
Непара јаде.
Непара се грижи за работата.
Овде непара се гледа.
Децата непара го слушаат.
Непара се сакаат.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК