а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неплаќање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 35428
Немање можност за плаќање, отсуство на плаќање.
Англиски: default
Употреба: Економија
Изведенки
неплаќач м.
мн. неплаќачи
Пример: неплаќачи и должници
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК