а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неподелен

неподелениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 23200
Што не е поделен.
Англиски: undivided
Примери:
Неподелена согласност.
Неподелено мислење.
Изведенки
неподеленост ж.