а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неполитички

неполитичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36789
1. Што е надвор од политиката, што нема политички карактер.
Англиски: apolitical
Примери:
Неполитичка организација.
Неполитички барања.
2. Што е лош, погрешен од политичка гледна точка.
Примери:
Неполитичка постапка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК