а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непотребен

непотребни
Вид збор: Придавка
Ранг: 3765
Што не е потребен.
Англиски: unnecessary
Примери:
непотребни трошоци
непотребни подробности
Изведенки
1. непотребно прил.
Пример: Непотребно се расправа.
2. непотребност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК