а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непојавување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 37391
Недоаѓање, отсуство на појавување.
Англиски: nonappearance
Примери:
Неговото непојавување го пријавило семејство во полиција.