а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неправ

неправиот
Вид збор: Придавка
1. Што не е прав.
Англиски: false
2. Што е несправедлив.
Англиски: unjust