а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непризнаен

непризнаениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 34665
Што не е признаен, што не е прифатен од друг.
Англиски: not recognized
Примери:
Непризнаен работен стаж.
непризнаена држава, непризнаен уметник
непризнаена заслуга
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК