а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непрокопсан

непрокопсани
Вид збор: Придавка
Ранг: 22628
Што е лошо воспитан, морално нестабилен, порочен.
Англиски: ill-bred
Употреба: Разговорно
Изведенки
непрокопсаност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК