а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неспортски

неспортска
Вид збор: Придавка
Ранг: 49204
Што не е спортски.
Англиски: unfair
Употреба: Преносно значење
Примери:
неспортски испад
Изведенки
неспортски прил.
Пример: Се однесува неспортски.