а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несуден

несудениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 15875
Што не станал тоа што сакал, што се сметало дека ќе стане, што не остварил одноc каков што се претпоставувало.
Примери:
несуден избраник, несудена љубов
несуден наследник, несуден доктор