а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нетранспарентен

нетранспарентни
Вид збор: Придавка
Ранг: 42302
Што не е транспарентен.
Англиски: intransparent
Примери:
Нетранспарентното трошење на парите од државниот буџет.
Изведенки
нетранспарентност ж.