а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неурамнотежен

неурамнотежени
Вид збор: Придавка
Ранг: 23799
Што не е урамнотежен.
Англиски: unbalanced
Примери:
Неурамнотежен човек.
Неурамнотежена потрошувачка.
Изведенки
неурамнотеженост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК