а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неуставен

неуставниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 41764
Што не е во согласност со уставот.
Англиски: unconstitutional
Употреба: Правда
Примери:
неуставен закон
Изведенки
неуставност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК