а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нефлексибилен

нефлексибилниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49911
Што не е флексибилен, што не може да се прилагоди.
Англиски: inflexible
Изведенки
нефлексибилност ж.
Пример: нефлексибилност на законското решение
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК