а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ниту

Вид збор: Честичка
Ранг: 3012
ни
Англиски: no, none
Примери:
Ниту збор повеќе од неа.
Нема ниту благодарам за сѐ што сторив за неа.