а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ништи

Вид збор: Именка, множина
Ранг: 26991
Дел од разбојот низ кој се провлечени нишките и со кој тие се движат нагоре-надолу при ткаењето.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК