а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ништо

Вид збор: Прилог
Ранг: 2633
воопшто, ни малку
Англиски: nothing
Примери:
Се прави како ништо да не слуша.
Тој ништо не се налутил.
Тоа ништо не чини.