а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

новогодишен

новогодишниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10556
Што се однесува на Нова година.
Англиски: new year's
Примери:
Новогодишна елка.
Новогодишна честитка.
Новогодишни празници.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК