а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нокаутира

нокаутираат; нокаутирал
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 30710
Со еден удар го победува противникот во бокс.
Англиски: knockout
Употреба: Спорт
Примери:
Беше нокаутиран во втората рунда.