а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нонконформист

мн. нонконформисти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 41818
Човек што не ги прифаќа општоприфатените принципи.
Англиски: nonconformist
Изведенки
1. нонконформистички прид.
нонконформистичкиот
2. нонконформизам м.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК