а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

обреден

обредниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 19309
Што се однесува на обред.
Англиски: ceremonial
Примери:
Обредни молитви.
Обреден леб.
Обредна поезија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК