а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

објавен

објавени
Вид збор: Придавка
Ранг: 1734
објави
Англиски: published
Примери:
Индексот на мизерија во светот е објавен во денешниот весник.