а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

објективно

Вид збор: Прилог
Ранг: 8061
Што постои реално, назависно од нас и нашето сознание.
Англиски: objective
Примери:
Тој факт објективно постои.
Треба објективно да се констатираат работите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК