а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оваа

Вид збор: Заменка
Ранг: 342
Показна заменка за женски род.
Англиски: this Албански: кјо
Примери:
оваа жена, оваа книга
оваа средба