а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одложен

одложени
Вид збор: Придавка
Ранг: 12476
(глаг. прид.) одложи
Англиски: postponed
Примери:
Одложената одлука ќе се дискутира на идната седница.