а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одново

Вид збор: Прилог
Ранг: 666
повторно, пак, наново
Англиски: again
Примери:
Снегот почна одново да паѓа.
Беше збунет, па фати да чита одново за да разбере.
Од ветрот дворот одново се посла со лисја.
Не дозволувај одново да те излаже.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи